TellimistingimusedKontaktidPrivaatsuseeskiri
Tootekataloog
phone
Uued kaubad

Mündi „Toompea“ kullatud koopia Ø 33 mm

Vaadake münti

Kullatud medal „Linda“

Vaadake münti

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 25. aastapäevale ...

Vaadake münti

Medal „Vabadussammas“

Hind 69.00 EUR
Tellige

New Yorgis Hudsoni jõe Ellise saarel seisva kuulsa Vabadussamba lõi prantsuse skulptor Frederic Auguste Bartholdi. Ta otsustas USAd sümboliseeriva vabadusjumalanna ehtida krooniga, millel on seitse kiirt, mis omakorda sümboliseerivad päikest, seitset merd ja seitset mandrit. Kuju jalge all on purustatud ahelad, paremas käes on ülestõstetud tõrvik, vasakus tahvel USA Iseseisvusdeklaratsiooni vastuvõtmise kuupäevaga 4. juuli 1776.

Rahanappuse tõttu kulus skulptuuri lõpetamiseks mitu aastat. Siis paigutati kuju osade kaupa puitkastidesse ja viidi laeval Prantsusmaalt USAsse, kus 26. oktoobril 1886 toimus skulptuuri pidulik avamine.

Nominaal:1 dollar
Hõbedaproov:900/1000
Väljalaskeaasta:1986
Kaal:26,7 g
Esikülg:Vabadussammas ja Ellise saar
Tagakülg:tõrvik
Kvaliteet:Proof
Läbimõõt:38,1 mm

Esikülg: Vabadussammas ja Ellise saare peahoone, kirjad LIBERTY (vabadus), ELLIS ISLAND GATEWAY AMERICA (Ellise saar – värav Ameerikasse) ja IN GOD WE TRUST (me usume Jumalasse) ning väljalaskeaasta 1986.

Tagakülg: tõrvikut hoidev käsi ja kirjad UNITED STATES OF AMERICA (Ameerika Ühendriigid), GIVE ME YOUR TIRED, YOUR POOR, YOUR HUDDLED MASSES YEARNING TO BREATHE FREE (Andke mulle oma väsinud, oma vaesed, oma kühmu vajunud massid, kes ihkavad vabalt hingata) ja E PLURIBUS UNUM (paljudest üheks) ning mündi nimiväärtus ONE DOLLAR (üks dollar).

Tootekataloog
Please select items first
Please enter a quantity
Search is temporary disabled