TellimistingimusedKontaktidPrivaatsuseeskiri
Tootekataloog
phone
Uued kaubad

Mündi „Toompea“ kullatud koopia Ø 33 mm

Vaadake münti

Kullatud medal „Linda“

Vaadake münti

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 25. aastapäevale ...

Vaadake münti

Eesti hümnile pühendatud kullatud mälestusmedal

Hind 44.95 EUR
Tellige

Teos „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm“ kinnitati ametlikult Eesti hümniks 1920. aastal, niisiis tähistame 2020. aastal selle sajandat juubelit. Selle sõnade autor oli ajakirjanik, luuletaja ja Eesti XIX sajandi rahvusliku liikumise üks juhte Johann Voldemar Jannsen (1819–1890).

„Mu isamaa, mu õnn ja rõõm“ kõlas esmakordselt Jannseni korraldatud Eesti esimesel üldlaulupeol, mis toimus Tartus 1869. aastal.

Jannsen kirjutas sõnad viisile, mida ta tundis, kuna muusikapala autor oli saksa päritolu helilooja Friedrich Pacius (1809–1891), kes juba 1848. aastal oli loonud muusika Soome luuletaja Johan Runebergi rootsikeelsele luuletusele „Meie maa“ (Vårt land), millest hiljem sai Soome hümn. Kuigi tänapäeval jagame hümni meloodiat (esitatakse siiski eri tonaalsuses) soomlastega, ei teki vaidlusi – see ainult näitab, kui tugevasti meie rahvad omavahel seotud on. Seda enam, et Soome rahvusringhääling Yleisradio, mille tele- ja raadioprogrammid olid näha ja kuulda ka Põhja-Eestis, mängis süngel nõukogude ajal igal õhtul saadete lõppedes oma hümni instrumentaalversiooni. Milline lootusesäde oli see tollastel aegadel!

Medali esiküljel on Eesti hümni sõnad, mis on kirjutatud vanaaegsele pärgamendile ja märgistatud pitseriga, millel on Eesti vapp kolme vapilõvi ja tammepärjaga. All on aastaarv, mil „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm“ sai ametlikult Eesti hümniks – 1920.

Tagaküljel on lint noodikirjas ülestähendatud viisikatkendiga hümnist „Mu isamaa, mu õnn ja rõõm“ Tagaküljel on ka kompositsioon Eesti rahvuslilledest – rukkililledest. All on hümni ja muusika autorite nimed ning nende sünni- ja surma-aastad: „J. V. JANNSEN 1819–1890“ ja „F. PACIUS 1809–1891“. Selle all olev aastaarv märgib Eesti hümni sajandat juubeliaastat – 2020.

Väljalaskeaasta:2020
Mass:26,1 g
Läbimõõt:39 mm
Metall:vask, kaetud 24-karaadise kullaga
Kujundaja:Matt Bonaccorsi
Vermija:Suurbritannia rahapaja
Kvaliteet:läikiv pind, matt reljeef (proof-like)
Tiraaž:5000
Tootekataloog
Please select items first
Please enter a quantity
Search is temporary disabled