TellimistingimusedKontaktidPrivaatsuseeskiri
Tootekataloog
phone
Uued kaubad

Mündi „Toompea“ kullatud koopia Ø 33 mm

Vaadake münti

Kullatud medal „Linda“

Vaadake münti

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 25. aastapäevale ...

Vaadake münti

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 25. aastapäevale pühendatud kullatud medal

Hind 39.90 EUR
Tellige

2016. aastal tähistatakse meie riigi taasiseseisvumise 25. aastapäeva.

20. augustil 1991. aastal võttis Eesti Vabariigi Ülemnõukogu vastu otsuse Eesti riiklikust iseseisvusest. Sellega taastati lõplikult Eesti riik ja ajaloolased peavad seda kuupäeva 24. veebruariga 1918 võrdseks. See otsus oli kõige tähtsam õiguslik dokument, mille 1990. aastal demokraatlikult valitud Ülemnõukogu, mis toimis de facto Eesti Vabariigi parlamendina, vastu võttis.

Tegelikult võttis esimese taasiseseisvumisega seotud dokumendi tollane Ülemnõukogu vastu juba 30. märtsil 1990. See oli otsus riiklikust staatusest, millega tunnistati NSV Liidu võim Eestis ebaseaduslikuks selle kehtestamise hetkest alates ning kuulutati välja üleminekuperiood Eesti Vabariigi taastamiseks. Taasiseseisvumiseni viisid ka mitmed rahumeelsed meeleavaldused, mis said hiljem tuntuks Laulva revolutsioonina.

Medali esikülje keskel on Vabadusrist, Eesti Vabariigi kõrgeim autasu, mis antakse välja tsiviil- ja sõjaliste teenete eest Eesti iseseisvuse kaitsmisel. Mõlemal pool risti on riigilipp, mida hoiavad neli kätt, lipp sümboliseerib uut ajajärku meie riigi ajaloos. Medali ülaservas on poolkaares kiri EESTI TAASISESEISVUMINE. Alaservas on märge tänavusest juubelist: 25 AASTAT.

Tagaküljel on Eesti Vabariigi kolme lõviga riigivapp, mida ümbritseb tammepärg, ja kiri EESTI VABARIIK. All on medali vermimisaasta 2016.

Väljalaskeaasta:2016
Mass:26,1 g
Läbimõõt:39 mm
Metall:hõbetatud pronks, kaetud 24-karaadise kullaga
Kujundaja:Matt Bonaccorsi
Vermija:Põhja-Ameerika Rahapaja
Kvaliteet:läikiv pind, matt reljeef (proof-like)
Tiraaž:5000
Tootekataloog
Please select items first
Please enter a quantity
Search is temporary disabled