TellimistingimusedKontaktidPrivaatsuseeskiri
Tootekataloog
phone
Uued kaubad

Mündi „Toompea“ kullatud koopia Ø 33 mm

Vaadake münti

Kullatud medal „Linda“

Vaadake münti

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 25. aastapäevale ...

Vaadake münti

Kullatud mälestusmedal Balti keti 30. aastapäevaks

Hind 44.95 EUR
Tellige

See uus mälestusmedal on pühendatud erilisele sündmusele – Balti keti 30. aastapäevale. Balti kett korraldati 23. augustil 1989. aastal, et juhtida tähelepanu Molotovi-Ribbentropi pakti salajaste protokollide 50. aastapäevale. Neile salajastele protokollidele toetudes okupeeris Nõukogude Liit 1940. aastal Eesti, Läti ja Leedu ning sealt algas aastakümneid kestnud vastupanuvõitlus.

Selle kurva sündmuse tähistamiseks ja vabadustahte väljendamiseks ühendasid kolm rahvast käed ning moodustasid inimketi. 600-kilomeetrises ketis, mis ulatus Gediminase tornist Vilniuses Pika Hermanni tornini Tallinnas, seisis umbes kaks miljonit inimest. Kolmes keeles kõlanud laulu „Ärgake, Baltimaad“, riigihümnide, lehvivate lippude ja põlevate küünalde saatel avaldasid inimesed oma rahulolematust.

Balti ketil oli erakordne mõju – see mitte ainult ei ühendanud kolme rahvast, vaid levitas oma sõnumit kogu maailmas. Peagi jõuti ka sisulise võiduni – Balti riigid kuulutasid end iseseisvaiks. Esimesena taastas omariikluse Leedu – 11. märtsil 1990. aastal. Seejärel sai 20. augustil 1991 iseseisvaks Eesti, päev hiljem järgnes talle Läti.

2009. aastal lisati Balti kett UNESCO maailmapärandi nimistusse. See on eestlaste, lätlaste ja leedulaste lootuse ja püüdluste kehastus ning üksmeele väljendus, millest sai murdepunkt omariikluse taastamise teekonnal.

Medali esiküljel on kujutatud ühendatud käed, mida ümbritseb lehv koos numbriga 30 – see on kolme Balti riigi ühise ajaloolise mälestuse sümbol. All on ära toodud selle sündmuse kuupäev – 23.08.1989. Ääre juures on kiri „BALTI KETT“ eesti, läti ja leedu keeles. Medali tagaküljel on Eesti Vabariigi vapp – kolm kuninglikku lõvi. Vappi raamivad tammeoksad ja kiri „EESTI VABARIIK“. All on ära toodud medali vermimisaasta – 2019.

Väljalaskeaasta:2019
Mass:26,1 g
Läbimõõt:39 mm
Metall:vask, kaetud 24-karaadise kullaga
Kujundaja:Matt Bonaccorsi
Vermija:Suurbritannia rahapaja
Kvaliteet:läikiv pind, matt reljeef (proof-like)
Tiraaž:5000
Tootekataloog
Please select items first
Please enter a quantity
Search is temporary disabled