TellimistingimusedKontaktidPrivaatsuseeskiri
Tootekataloog
phone
Uued kaubad

Mündi „Toompea“ kullatud koopia Ø 33 mm

Vaadake münti

Kullatud medal „Linda“

Vaadake münti

Eesti Vabariigi taasiseseisvumise 25. aastapäevale ...

Vaadake münti

Medal „Washington“

Hind 49.00 EUR
Tellige

George Washington, keda on nimetatud ka Ameerika isaks, oli Ameerika väejuht, USA esimene president ja üldse üks väljapaistvamaid isiksusi Ameerika ajaloos. Eelkõige oli George Washington väejuht, kes omandas lahingukogemusi sõjas indiaanlaste ja prantslastega ning sai hiljem USA Iseseisvussõja (1775–1783) üheks edukamaks juhiks. Pärast selle sõja lõppu lahkus ta sõjaväeteenistusest ja määrati 1787. aastal põhiseadust koostanud konvendi esimeheks. 1789. aastal valiti George Washington USA esimeseks presidendiks. Õiglustunde, suurepärase strateegilise mõtlemise ja tarkusega õnnistatud presidendi kahe ametiaja jooksul kujunesid välja paljud traditsioonid, seadused ja reeglid, mis kehtivad Ameerikas tänaseni. George Washingtoni nimega on lahutamatult seotud ka USA pealinna Washingtoni asutamine ning USA presidendi ametliku residentsi Valge Maja projekteerimine ja ehitamine.

Väljalaskeaasta:1982
Mass:12,5 g
Läbimõõt:30,6 mm
Metall:hõbe, proov 900/1000
Kvaliteet:Proof
Vermitud:Ameerika Ühendriikide Rahapajas
Nimiväärtus:1/2 USA dollarit
Tiraaž:2 210 458 tk

Mündi esiküljel on läikival taustal George Washington ratsul. Ülal on trükitähtedega kiri GEORGE WASHINGTON, all olev kiri – 250thANNIVERSARY OF BIRTH - 1982 – märgib tähtpäeva, mille puhul münt on vermitud.

Mündi tagaküljel on USA presidendi residents Valge Maja. Ülal on trükitähtedega kirjad UNITED STATES OF AMERICA (Ameerika Ühendriigid) ja IN GOD WE TRUST (me usume Jumalasse).

Tootekataloog
Please select items first
Please enter a quantity
Search is temporary disabled